W ostatnich latach własnoręcznie wykonywane produkty dekoracyjne cieszą się ogromną popularnością. Jeżeli również Ty zdecydowałeś się wprowadzić do mieszkania swój styl i dlatego tworzysz w drewnie, to potrzebujesz frezarki. Czym powinieneś kierować się, wybierając takie urządzenie?

Frezarka – kiedy przyda Ci się to urządzenie?

Są urządzenia, po które sięgają zarówno profesjonaliści, jak i osoby, które – od czasu do czasu – lubią majsterkować. Jednym z takich produktów jest frezarka. Korzystając z niego, możliwa jest obróbka zarówno drewna, jak i metalu.

Różnica między frezarkami przeznaczonymi dla profesjonalistów a amatorów sprowadza się do tego, że te pierwsze są projektowane jako urządzenia do obróbki tylko jednego rodzaju materiału, np. blachy. Urządzenia dla osób, które z frezarek korzystają hobbystycznie, z powodzeniem poradzą sobie zarówno z blachą, jak i drewnem, choć są mniej precyzyjne.

Źródło: makitapolska24.pl

Frezarka – na co zwrócić uwagę, wybierając takie urządzenie?

Jednym z producentów frezarek jest japońska firma Makita. Proponuje ona szeroki wybór frezarek. Poszczególne modele różnią się parametrami, zatem wybierając takie urządzenie, powinieneś zwrócić uwagę na:

  • Pozycję wrzeciona. Z uwagi właśnie na pozycję wrzeciona wyróżnia się frezarki: górnowrzecionowe, dolnowrzecionowe i równowrzecionowe. Te pierwsze nie cieszą się popularnością wśród profesjonalistów, ale chętnie korzystają z nich amatorzy, a to dlatego, że obróbka np. drewna wykonywana przy ich użyciu, jest niezwykle łatwa.
  • Zastosowanie. Jeżeli chcesz wzbogacić swoją skrzynkę z narzędziami właśnie o frezarkę, a na co dzień pracujesz w różnych materiałach, wybierz taką, która pozwoli Ci obrobić zarówno drewno, metal, jak i aluminium.
  • Prędkość. Z im wyższą prędkością urządzenie jest w stanie pracować, tym bardziej gładka jest powierzchnia obrabianego materiału.
  • Moc. Również na ten parametr powinieneś zwrócić uwagę, wybierając frezarkę. Przykładowo frezarki o mocy od 1100 do 1500 W z powodzeniem można uznać za uniwersalne – poradzą sobie z obróbką różnych materiałów. Frezarki o mniejszej mocy, np. 800 W, wykorzystuje się głównie do obrabiania krawędzi.

Porównując urządzenia pod względem powyższych parametrów, masz szansę wybrać takie, które sprawdzi się w Twoim przydomowym warsztacie.

Frezarka 3709 Źródło: makitapolska24.pl

Frezarka a dodatkowe wyposażenie

Niektóre modele frezarek są sprzedawane z dodatkowym wyposażeniem. Część funkcji jest bardzo przydatna i chwalona przez użytkowników. Przykładowo:

  • Wyposażenie urządzenia w system odprowadzania wiórów to doskonałe rozwiązanie z punktu widzenia osób, które pracują z drewnem i nie chcą sprzątać odpadów.
  • Ogranicznik mikrometryczny pozwala użytkownikowi ustalić głębokość frezowania.
  • Urządzenia, które są wyposażone w prowadnicę równoległą, są bardziej stabilne, co ma ogromne znaczenie dla użytkownika, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z frezarką.

Skoro wybór jest duży, to pozostaje pytanie, gdzie zakupić dobrą i tanią frezarkę. Jeżeli postawiłeś na japońską precyzję, czyli zdecydowałeś się na ofertę firmy Makita, to nasz sklep będzie dobrym wyborem – proponujemy tanie frezarki. W dziale „Frezarki” i “Frezarki akumulatorowe” znajdziesz szeroki wybór urządzeń przeznaczonych zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów.