Każdy wie, że nawet najpiękniejszy ogród nie przetrwa bez elementu jakim są podstawowe narzędzia ogrodowe. Zobacz jakie narzędzia ogrodowe powinien mieć każdy ogrodnik!

Nie jest tajemnicą, że wszelkiego rodzaju malownicze i zadbane ogrody wymagają ogromnego nakładu pracy. Jednakże prace w ogrodzie można sobie utrudnić lub ułatwić. Aby wszelkiego rodzaju prace ogrodowe przebiegały sprawnie i bezproblemowo, należy zaopatrzyć się w wysokiej jakości narzędzia ogrodowe. Sprawdź bez jakich narzędzi ogrodowych nie możesz się obejść.

Narzędzia ogrodowe – podstawowe wyposażenie

W dzisiejszych czasach na rynku dostępne są rozmaite narzędzia ogrodowe, które każdy wybiera uprzednio uwzględniając swoje potrzeby. Na szczęście nie wszystkie akcesoria do pielęgnacji ogrodu trzeba mieć, bowiem istnieją podstawowe narzędzia ogrodowe, które w wielu przypadkach okazują się wystarczające.

Źródło: makitapolska24.pl

Źródło: makitapolska24.pl

Podstawowe narzędzia ogrodowe:

Pilarki łańcuchowe

Poręczne pilarki łańcuchowe umożliwiają sprawne podcięcie gałęzi drzew. Doskonale sprawdzają się zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, w którym to ścinanie gałęzi okazuje się koniecznością podczas corocznej pielęgnacji drzew. Wiele osób jest zgodnych, że pilarki łańcuchowe Makita doskonale sprawdzają się w tej roli.

Elektryczna pilarka łańcuchowa UC3541A Źródło: makitapolska24.pl

Kosy i kosiarki do trawy

W zależności od wymiarów ogrodu oraz od indywidualnych potrzeb wybierane są kosy i kosiarki do trawy. Przez niektórych użytkowników są one stosowane zamiennie. Zarówno kosiarki jak i kosy ogrodowe wspierają pielęgnację ogrodu, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim.

Nożyce

Każdy wie, że tylko dobre i poręczne nożyce są w stanie utrzymać żywopłot w ryzach. Nie należy zapominać, że wątpliwej jakości sprzęt może negatywnie wpłynąć na roślinność. Właśnie dlatego należy wybierać tylko dobrej jakości nożyce, bowiem dzięki nim zapewniamy roślinności szybkie i estetyczne cięcie.

Dmuchawy do liści

Wszechobecne liście w ogrodzie są istną udręką, nic więc dziwnego, że przestarzałe grabie do liści już dawno straciły na popularności. Dziś coraz więcej osób wybiera dobre dmuchawy do liści, które pozwalają na sprawne uporządkowanie podłoża.

Aerator do gleby

Aerator zwiększa efektywność transportu wody i tlenu do ziemi. Dzięki temu roślinność może w błyskawicznym tempie pozyskać potrzebne do życia surowce. Coraz częściej aeratory do gleby są także stosowane w niewielkich przydomowych ogrodach. Areatory Makita są stworzone zarówno dla początkujących jak i dla bardziej zaawansowanych ogrodników.

Wertykulator elektryczny UV3600 Źródło: makitapolska24.pl

Opryskiwacze do roślin

Nie należy zapominać, że niektóre rośliny wymagają szczególnej pielęgnacji, bowiem bez odpowiedniego wsparcia nie podołają niesprzyjającym warunkom atmosferycznym. W takich sytuacjach niezastąpione okazują się poręczne opryskiwacze do roślin, które nadają się do użytku zarówno na otwartych przestrzeniach jak i w zamkniętych pomieszczeniach.

Pompy wodne do ogrodu

Każdego roku coraz więcej osób dostrzega niebywałe zalety jakie niosą za sobą pompy wodne do ogrodu. Pompy ogrodowe nie tylko umożliwiają sprawne nawodnienie całego ogrodu, ale także pozwalają na napełnienie basenu ogrodowego.

Inne praktyczne narzędzia ogrodowe

Godne uwagi są również takie narzędzia ogrodowe jak rozdrabniarka do gałęzi, która pozwala utrzymać w ogrodzie ład i porządek. Kolejnym narzędziem jest wiertnica spalinowa, która okazuje się niezastąpiona między innymi podczas sadzenia drzew owocowych. Myśląc o ogrodzie nie należy również zapominać o wręcz obowiązkowym elemencie jakim jest okrzesywarka, która pozwala na sprawną pielęgnację drzew bez konieczności wspinania się na drabinę.

Wybierając narzędzia ogrodowe, warto zwrócić uwagę na oferty renomowanych firm, takich jak między innymi Makita, która oferuje wysokiej jakości narzędzia nie tylko do ogrodu.

Zobacz także:

Narzędzia ogrodowe Makita