Nożyce do blachy to produkty, po który sięgają głównie specjaliści. Jeżeli posiadasz przydomowy warsztat, w którym majsterkujesz, a jednym z wykorzystywanym przez Ciebie materiałów jest blacha, to nożyce z pewnością Ci się przydadzą. Które wybrać?

Nożyce do blachy – co proponują producenci?

Mogłoby się wydawać, że zakup nożyc do blachy to sprawa prosta – wystarczy zabrać z półki lub zamówić w sklepie internetowym pierwszy z brzegu produkt. To mylne założenie, a to dlatego, że dostępne na rynku nożyce do blachy różnią się od siebie wieloma parametrami. Jeżeli chcesz wybrać odpowiednio, musisz zapoznać się z ofertą producentów.

Wśród firm, które dostarczają na polski rynek nożyce do blachy, można wskazać firmę Makita. To uznany producent – japońska precyzja cieszy się dużą popularnością wśród klientów na całym świecie. Jakie nożyce do blachy proponuje Makita? Gdzie zakupić tanie nożyce do blachy?

Źródło: makitapolska24.pl

Jakie nożyce do blachy możesz zakupić?

Firmy produkujące nożyce do blachy proponują modele wykonujące cięcia różnego rodzaju. Mowa o nożycach:

  • Przelotowych. Są one w stanie wykonać cięcie w linii prostej. Świetnie sprawdzają się, gdy mowa o twardych blachach, np. stali nierdzewnej.
  • Skokowych. To elektronarzędzie, które z powodzeniem poradzą sobie z przecięciem arkuszy stali.
  • Które bez problemu poradzą sobie z cięciem krzywizn. Klientom poszukującym właśnie takiego urządzenia firma Makita proponuje model JS1000.

Tylko powyższy podział pokazuje, że zainteresowani mają spory wybór, gdy mowa o nożycach do cięcia blach.

Akumulatorowe nożyce do blachy DJS130Z Źródło: makitapolska24.pl

Na co zwrócić uwagę, wybierając nożyce do blachy?

Zanim zdecydujesz się na konkretny model nożyc, powinieneś porównać dostępne produkty. Zwróć uwagę, że nożyce różnią się pod wieloma względami. Nożyce do blachy mogą być:

  • Przeznaczone do cięcia blachy jedynie np. falistej lub falistej i trapezowej. Niektóre urządzenia poradzą sobie zarówno z blachą prostą, falistą, jak i trapezową.
  • Sprzedawane w specjalnej walizce i z dodatkowym wyposażeniem. Przykładowo nożyce skokowe do blachy Makita JN1601 są wyposażone w: stempel i uchwyt stempla, klucz SW i imbusowy oraz matrycę.

To jednak nie wszystko, bo proponowane produkty różnią się:

  • Typem zasilania. W naszym sklepie klienci znajdą nożyce do blachy z zasilaniem akumulatorowym i elektrycznym.
  • Wagą. Warto wziąć pod uwagę ten parametr, bo od niego zależy komfort pracy. Im cięższe nożyce do blachy, tym trudniej będzie nimi ciąć blachę.
  • Mocą. Im wyższa moc, tym wydajniej urządzenie będzie pracować. Jeżeli nie będziesz korzystać z tego urządzenia na co dzień, to z powodzeniem możesz wybrać model o niższej mocy.

Aby nie żałować wyboru, powinieneś określić swoje potrzeby i oczekiwania, a dopiero następnie rozpocząć poszukiwanie najlepszego urządzenia. Producenci dostarczają na rynek tak wiele produktów, że nie powinieneś mieć problemu z zakupem nożyc do blachy, które są Ci potrzebne.

Tanie nożyce do blachy renomowanego producenta – firmy Makita znajdziesz w naszym sklepie. Jeżeli chcesz zapoznać się z pełną ofertą, zajrzyj tutaj:

Nożyce do blachy

Nożyce do blachy akumulatorowe